Bahçeli'nin danışmanından Cem Yılmaz'a: 'Seni kurtaran olmayacak'

Bahçeli'nin danışmanından Cem Yılmaz'a: 'Seni kurtaran olmayacak'

Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğunu eleştiren Cem Yılmaz'ı tehdit etti, "Seni kurtaran olmayacak" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, geçen günlerde katıldığı bir programda, tutuklu bulunan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş'a ilişkin "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum" diyen Cem Yılmaz'ı tehdit etti ve "Seni kurtaran olmayacak" ifadesini kullandı. 

Çiçek, MHP'nin yayın organı TürkGün'de yer alan yazısında, Yılmaz hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Cem Yılmaz senden bir isteğimiz var. Terör örgütü PKK’ya ağız dolusu hakaret edebilir misin? Terör örgütü PKK ve uzantılarını kınayabilir misin? Terörist Demirtaş’ın ve Osman Kavala’nın terör örgütü PKK’yı destekleyen açıklamalarına ait videoları evinde oturup izleyip, gizemi çözüp-çözmediğine dair tekrar bir açıklama yapar mısın? Aksi halde “Kasımpaşa’dan Apaçi Selim’in selamı var” desen bile senin bu ihanete destek kampanyasındaki rolün asla unutulmayacak ve seni kurtaran olmayacak Cem Yılmaz…"

NE OLMUŞTU?

Rüstem Batum Sohbetleri isimli YouTube programında konuşan Cem Yılmaz, Kavala ve Demirtaş hakkında kendisine yöneltilen soruya "Evrensel standartlarda, bir ülkede böyle şeylerin olmaması gerektiğini düşünüyorum. Başka ne düşüneyim. Kim olduğu, ne olduğu bilinen, ne yaptığı bilinen bir insanın böyle gizemli bir suçu varmış gibi gösterilmesini biz oturduğumuz evden anlayamıyoruz" diyerek yanıt vermişti.