Bahçeli'nin danışmanı Binali Yıldırım'ı eleştirdi: 'İfadeleri baştan sona yanlıştır'

Saray ittifakının İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın "Dersim" ve "Kürdistan mebusu" ifadelerine ittifakın küçük ortağından tepki geldi.07-06-2019 16:46

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek, AKP ile kurdukları ittifakın ortak İstanbul adayı Binali Yıldırım'ın "Dersim" ve "Kürdistan mebusu" ifadelerini eleştirdi. Çiçek Yıldırım'ın ifadeleri için "Baştan sona yanlıştır" dedi. 

Yıldırım, TRT Haber ve TRT Kürdi'de ortak yayınlanan programda "Dersim hadisesinden dolayı devlet adına özür dileyen bir iktidar var. Buna rağmen Dersim adını ağzına alamayan ve yaptıkları bu fahiş yanlışı bile ikrar edemeyen, kabullenemeyen bir CHP var" demişti. Çiçek'in tepki gösterdiği "Kürdistan mebusu" ifadesi içinse Yıldırım, “İstiklal mücadelesini başlatırken daha savaş döneminde Ankara'da Büyük Millet Meclisi'ni toplayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da vardı, Lazistan mebusu da vardı” diye konuşmuştu.

Çiçek Yıldırım'ın ifadelerini Twitter'dan eleştirdi. Yıldırım'ın ifadelerinin baştan sona yanlış olduğunu söyleyen Çiçek şunları kaydetti:

"Binali Yıldırım konuşmasında Ekrem İmamoğlu’na destek veren PKK ve HDP’yi yerden yere vursa bile Dersim ve Kürdistan mebusu ifadeleri baştan sona yanlıştır. Bu konuları ihanetine araç yapanlara vitaminden başka bir şey değildir."