Bahçeli'den kayyuma destek: ‘Seçilmiş üyelere darbe’ demek doğru değil

İçişleri Bakanlığı’nın dün aralarında bir MHP’li belediyenin de bulunduğu 28 belediyeye kayyum atamasını yorumlayan Bahçeli, kararın “seçilmişlere darbe” nitelendirilemeyeceğini iddia etti.12-09-2016 18:39

İçişleri Bakanlığı’nın dün aralarında bir MHP’li belediyenin de bulunduğu 28 belediyeye kayyum atamasını yorumlayan Bahçeli, kararın “seçilmişlere darbe” nitelendirilemeyeceğini iddia etti.

Diken’in haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayramın ilk gününde MHP kurucusu Alparslan Türkeş’in mezarını ziyaret ettikten sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi.

“Pozantı’da belediye başkanı MHP’dendir. Belediye başkanının gözaltına alınmasının sonrasında Pozantı Belediye Meclisi orada belediye başkanlığını kayyum olarak tekrar atanmış olan şahsa vermiştir. Diğerleri ise yeniden kayyum ataması şeklinde olmuştur. Tabii bu kayyumu herhangi seçilmiş üyelere karşı bir darbe olarak düşünmek doğru değildir.” ifadelerini kullanan Bahçeli, “Bu belediyelere karşı eğer bir terörle mücadele esas alınmışsa yapılan doğrudur. İsterse Milliyetçi Hareket Partisi belediyesi de olmuş olsa yapılan doğrudur.” dedi.