Bahçeli’den 'İsmail Küçükkaya' tepkisi: İzlemeyeceğim

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından İmamoğlu ve Yıldırım'ın çıkacağı canlı yayın hakkında açıklamada bulundu.10-06-2019 18:54

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, twitter hesabından A Milli Takım’ın İzlanda’da havalimanında bekletilmesine ve Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu canlı yayın programına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli, İzlanda’da yaşananları “rezalet” olarak tanımladı; canlı yayın için İsmail Küçükkaya’nın seçilmesine tepki gösterdi.

CANLI YAYIN TEPKİSİ

Bahçeli, programın moderatörlüğü için İsmail Küçükkaya’nın seçilmesine tepki göstererek, şunları söyledi:

"Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse 16 Haziran Pazar akşamı 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim. MHP hakkın, haklının, halkın ve haysiyetin tarafındadır.

Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki, FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur.‏

İsmail Küçükkaya’nın hangi vasıflarından dolayı böylesi önemli bir program için tercih edildiğini anlayabilmiş değilim.

Sayın Binali Yıldırım ile Sayın Ekrem İmamoğlu’nun 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21.00’de televizyonda karşı karşıya gelecekleri, moderatörün de sözde gazeteci İsmail Küçükkaya’nın olacağı bugün belli olmuştur. Hayret etmemek mümkün değildir!

Bize göre iki adayın katılacağı televizyon programının en uygun moderatörü sakin,sabırlı,anlayışlı ve tarafsız yönleriyle temayüz etmiş Sayın Didem Arslan Yılmaz’dır.Tartışmaları ustalıkla yöneten,birikim ve tecrübesiyle öne çıkan Sayın Yılmaz’ın seçilmesi kanaatimce doğru olurdu"