Bahçeli, Oğuz Bulut'u hatırlıyor mu?: 'Ülkü Ocakları'ndan haydut, hain ve haysiyetsiz çıkmaz'

'Saray'ın koltuk değneği' Devlet Bahçeli, "Ülkü Ocakları'ndan haydut, hain, haysiyetsiz çıkmaz, çıkmamış ve çıkmayacaktır" dedi. Bahçeli'nin bu sözleri, 2017 yılındaki çocuk istismarı olayını akla getirdi.30-08-2019 18:19

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Ülkü Ocakları'ndan haydut, hain, haysiyetsiz çıkmaz, çıkmamış ve çıkmayacaktır'' dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın yeni hizmet binasının açılışında konuştu. 

Bahçeli'nin açıklamalarının bir kısmı şöyle:

" - Ülkü Ocakları adam gibi adam olanların yarım asırlık bozkurt yuvasıdır. Aklımızla anılarımızla pek çok badireyi atlatarak bugünlere geldik zahmetlerden zafer çıkardık. Ülkücü ömürler çileyi adeta azık yaptılar.

- Ülkü Ocakları'ndan haydut, hain, haysiyetsiz çıkmaz, çıkmamış ve çıkmayacaktır''

ÇOCUK İSTİSMARCISI ESKİ BAŞKAN

Eski Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Bulut, 2017 yılında 15 yaşında olduğu belirtilen bir çocuğa cinsel istismarda bulunurken yakalanmıştı. Bulut'un, istismar görüntüleri Youtube'da yayınlanmış ve görüntülerde, eve giren çocuğun ailesinin Oğuz Bulut'u tartakladığı anlar yer almıştı.

Bulut’un ayrıca, AKP’ye yakınlığıyla bilinen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hem cezaevi, hem de dava arkadaşı olduğu ortaya çıkmıştı.