Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: Milli nefesimiz ensesinde

Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun erken seçim için miting çağrısını hedefe aldı: Milli nefesimiz ensesinde olacaktır.25-11-2021 16:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Haydi meydana' diyerek yapacağını duyurduğu mitinglere ilişkin olarak, "Yasa dışı sol ve marjinal grupları sokağa sürüp milletimizin duyarlılıklarını ve sabrını test etmeyi aklından geçirenler bu gafil tezgâhın, bu lekeli kumpasın sonuçlarına ağır şekilde katlanacaklardır. Türkiye sokakta bulunmamış, sokak meraklısı zillet ittifakına bırakılmayacaktır. CHP Genel Başkanı nereye giderse gitsin, milli nefesimiz ensesinde olacaktır. Darbe teşebbüsüyle yapamadıklarını dövizle de başaramayacaklardır. Kılıçdaroğlu ve terörist yandaşlarının erken seçim ezberleri ise sonuçsuzdur" dedi.

Bahçeli, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın muhalefete yönelik yaptığı "hükümeti istifaya çağırma” açıklamasını hatırlatarak, "Öyle bir vahim aşamaya gelinmiştir ki, terörist Demirtaş’ın sabah saatlerinde cezaevinden yayımladığı karanlık talimatlar akşamına Kılıçdaroğlu tarafından heyecanla telaffuz edilerek siyasi bir programa haline dönüştürülmüştür. Bir terörist, bir suçlu, bir bölücü; CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu alenen yönetmeye, yön vermeye ve ona akıl hocalığı yapmaya başlamıştır" ifadesini kullandı.