Bahçeli her açıklamasında hedef gösteriyordu: Yargıtay, HDP hakkında inceleme başlattı

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçeli'nin her gün hedef göstererek kapatılmasını istediği HDP hakkında inceleme başlattı.02-03-2021 16:33

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazdığı yazıda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da arasında bulunduğu 108 sanıklı Kobanê iddianamesinin ekleriyle birlikte kendilerine gönderilmesini istedi.
 
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında Kobanê soruşturması kapsamında fezleke düzenlenmişti. Bu fezlekelerin örneğini de isteyen Başsavcılık, tüm siyasi partilerin faaliyetlerinin takip edildiğini vurgulayarak, söz konusu belgelerin rutin inceleme kapsamında talep edildiğini bildirdi.

'HDP'Yİ KAPATMA DAVASI GÜNDEME GELEBİLECEK

Siyasi partilerin faaliyetlerini izlemekle görevli olan Başsavcılığın yapılacak inceleme sonucunda, HDP’nin "örgüt eylemlerinin odağı" olduğu belirlenirse, HDP hakkında kapatma davası açılması gündeme gelebilecek.