Bahçeli, Galip Öztürk'ü tasfiye mi ediyor?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye, Samsun'da MHP örgütlerine Galip Öztürk'e yakın isimlerin yerleştirildiğinin rapor halinde sunulması üzerine Samsun'daki MHP örgütlerinde 'temizlik' başladı.20-08-2019 08:25

Kuvvet Köseoğlu cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan ve cezasını onanması üzerine Gürcistan'a firar eden Metro Holding patronu Galip Öztürk'ün İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2018/187 nolu dosyada ve yine İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde çete lideri olarak 2. bir çete davası daha devam ediyor.

Türkiye'de işlediği suçlar dolayısıyla zor günler geçiren Galip Öztürk'ün Samsun MHP ve Samsun Ülkü Ocakların'da yapılanma içerisine girdiği iddialarıyla hazırlanan bir dosyanın geçtiğimiz haftalarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye sunulduğu iddia edildi.

Samsun Etik Haber'in haberine göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunulan "Galip Öztürk rapor" doğrultusunda geçtiğimiz günlerde Samsun Ülkü Ocakları ile MHP'nin 3 ilçe başkanının yanı sıra il yönetiminden de bazı isimlerin görevden alındığını öne sürülüyor. Samsun'da 3 ilçe başkanının daha bu doğrultuda görevden alınacakları vurgulanırken, Samsun'da yapılacak MHP kongresi öncesi Galip Öztürk ile ismi anılan isimlerin partiden uzaklaştırma operasyonunun tamamlanacağına vurgu yapılıyor.