Bahçeli: Demokrasi 'suçluların' barınağı görülmeyecektir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine haksız ve hukuka aykırı bir şekilde kayyum atanmasına ilişkin, 'Kanunların açıkça suç saydığı bir fiili kasten ve taammüden işleyen kim olursa olsun bunun sonuçlarına katlanmak durumundadır' dedi.21-08-2019 17:10

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 3 belediye başkanının görevden uzaklaştırılıp yerlerine hukuka aykırı bir şekilde kayyum atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, kayyum atamalarına ilişkin şunları söyledi:

"Ne demokrasi, ne özgürlük, ne de insan hak ve hukuku terörün banisi ve bahanesi olamayacaktır. Kanunların açıkça suç saydığı bir fiili kasten ve taammüden işleyen kim olursa olsun bunun sonuçlarına katlanmak durumundadır. Sandık, seçim, demokrasi suç ve suçluların sığınak ve barınağı görülemeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı unvanlarını taşıyanların PKK’nın değirmenine gafilce su taşımaları tarifi olmayan bir tükenmişlik ve gayretkeşliktir. İstanbullu kardeşlerimi yüzüstü bırakıp yatlarda sefa süren bir şahsın görevden uzaklaştırılan belediye başkanlarına destek açıklaması millete, milli şerefe haksızlık ve hakarettir."