Bahçeli: CHP hangi teklif getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değil

Devlet Bahçeli, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Elazığ afet bölgesi ilan edilsin’ teklifi hakkında "CHP hangi teklif getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değil" dedi.01-02-2020 18:55

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Elazığ afet bölgesi ilan edilmeli, biz böyle bir teklif verdik. Sizler ‘hayır bu teklifi 'AK Parti' olarak biz vereceğiz derseniz’ sizin teklifinizi destekleriz” şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine Bahçeli şöyle konuştu:

"CHP, gizli gizli millete tuzak kurma hesabındadır. Esasen CHP, her şeye herkese karşı olmayı siyaset yapmak, muhalefet etmek zannetmektedir. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremler sonrasındaki CHP’nin tavrı da bunlardan farklı değildir. Doğal afetlere karşı devletin ve siyasetin bütün kurumlarının birlikte mücadele etmesi icap ederken; Kemal Kılıçdaroğlu, bilerek ve isteyerek ayrı baş çekmekte, ayrımcı tutum takınmaktadır."

"CHP’nin samimiyeti kalmamıştır" iddiasında bulunan Bahçeli, "CHP, TBMM’ye hangi konuda teklif getirirse getirsin MHP olarak destek vermemiz mümkün değildir" dedi.