Bahçeli, Altılı Masa'nın anayasa değişikliği çalışmalarını hedef aldı

Bahçeli, Altılı Masa'nın anayasa değişikliği çalışmalarını hedef aldı

Bahçeli, "Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı anayasa değişikliği önerisi ölü doğmuş, deyim yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır" dedi.

AKP iktidarının küçük ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında konuştu.

Bahçeli konuşmasında Altılı Masa'nın anayasa değişikliği çalışmasını hedef alarak, "Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı anayasa değişikliği önerisi ölü doğmuş, deyim yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır" dedi. Altılı Masa'ya çağrı yapan Bahçeli, "Gelin, Cumhur İttifakı'nın yeni anayasa hazırlığına ve hedefine katılın" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarında Altılı Masa'ya çağrı yapan Bahçeli, "Gelin, Cumhur İttifakı'nın yeni anayasa hazırlığına ve hedefine katılın. Gelin, bu tarihi sorumluluğa ortak olun. Geçmişe takılarak geleceğin vizyonunu kurmak gibi bir hezeyandan dönün" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Ne kadar geveze yorumcu, sözde uzman varsa Türkiye'nin kara harekatı şu günde yapılacak diye konuşmaktadır. Deprem olur bunlar ekrana çıkar, sanırsın ki fay hatlarını bilirler. Hep aynı isimler, aynı simalar, aynı maskaralıklar devamlı suretle gözümüzün içine sokulmaktadır. Potansiyel maksatları terörle mücadeleyi sabote etmek, terör örgütünün gelişmelerde haberdar olmasını sağlamaktır. Bu cibilliyetsiz ve ciddiyetsiz ekran yüzlerinden midemiz bulanmaktadır

'ÖLÜ DOĞMUŞ BİR ÖNERİ'

Zillet İttifakı'nın dün açıkladığı anayasa değişikliği önerisi ölü doğmuş, deyim yerindeyse dağın fare doğurması bile mümkün olmamıştır. Birbirlerinin kulağını çekmek için pozisyon alanların anayasa hazırlaması bir hayaldir

Bu kadar zahmete niye girdikleri, zillet partilerinin hangi amaçla birbirini ziyaret ettikleri belirsizliğin kuytusunda asılmış levha olarak karşımızdadır. 1982 Anayasası'nda çalakalem yaptıkları değişikliklerin yeni anayasa diye takdim etmeleri zırvadır. Zillet İttifakı'nın anayasa değişiklik önerisi tarihi geriye sarmak, devletin temellerine dinamit yerleştirmek, milletin takdirine kara çalmaktır. Zillet ittifakının hevesi kursağında kalacaktır.

'HEZEYANDAN DÖNÜN'

Gelin, Cumhur İttifakı'nın yeni anayasa hazırlığına ve hedefine katılın. Gelin, bu tarihi sorumluluğa ortak olun. Geçmişe takılarak geleceğin vizyonunu kurmak gibi bir hezeyandan dönün."

MHP'NİN ANAYASA ÇALIŞMASI

Partisinin anayasa çalışmasını gösteren Bahçeli, "Bu anayasa metni Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında 100 maddelik taslak metnidir. Değerli anayasa hukuku bilim insanlarının yaptıkları çalışmanın bir ürünüdür. Gelsinler bir de bunu okusunlar. Bunu gördükleri zaman en yakın çöplüğe altısını birden atın."

"Bunların bir uykusunu da kaçırayım" diyen Bahçeli, "7 yıllık bir seçim yapılacakmış. Biz bir dönemi tamamladık, ikincisine hazırlanıyoruz. İki yetmez, üç olsun dersek ne yapacaksınız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi 5'er yıllık 3 dönem olsa da tamamen lider ülkeye doğru hızla götürsek..." ifadelerini kullandı.