Bahçeli’den bir af açıklaması daha: Sonuna kadar arkasındayız

Af talebini yineleyen Bahçeli “Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım, teklifimizin sonuna kadar arkasındayız” diye konuştu.05-09-2018 07:21

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, af konusundaki ısrarını sürdürüyor.

Milliyet'in haberine göre, Bahçeli, önceki akşam MHP Başkanlık Divanı’nda yerel seçimde ittifak ve af konusundaki tartışmaları değerlendirdi.

‘İSTANBUL VE ANKARA ŞER İTTİFAKINA GEÇMESİ SİSTEMİ TARTIŞMAYA AÇABİLİR’

Bahçeli, yerel seçimde ittifaka kapı aralayan çıkışına ilişkin olarak “Ülkenin geleceğine yönelik hassasiyetlerimizi pazarlık konusu yapmayız. İstanbul, Ankara ve İzmir’in şer ittifakının eline geçmesi Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tartışmaya açabilir” dedi.

Bu konuda AKP’nin tutumunun belirleyici olacağını ifade eden Bahçeli, ekonomik krize rağmen seçimin zamanında yapılması gerektiğini kaydetti.

AF TEKLİFİ: ‘SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ’

Bahçeli, AKP’nin “gündemimizde yok” dediği af teklifine ilişkin olarak da “Sonuna kadar arkasındayız” ifadelerini kullandı. Çalışmaların olgunlaştığını ve Meclis açıldığında yasa teklifi olarak sunulacağını kaydeden Bahçeli, diğer partilerle de konunun paylaşılabileceğini söyledi. Af teklifinin “genel af” değil, infaz sürelerinde değişiklik içerdiğini, genel af gibi algılanmasının doğru olmayacağını savunan Bahçeli, “Meclis nasıl karar verirse...Nihayetinde 50 milletvekilimiz var. Toplumsal beklenti ve ihtiyaç oluştu. Bunu dikkate almak lazım” diye konuştu.