Bağımsız Maden İş Genel Başkanı Tahir Çetin ve sendika üyesi Ali Faik İnter son yolculuğuna uğurlanıyor

Ankara'dan dönüş yolunda hayatını kaybeden Bağımsız Maden İş Genel Başkanı Tahir çetin ve sendika üyesi Ali Faik İnter, Kınık'ta son yolculuğuna uğurlanıyor.10-07-2021 13:09

İleri Haber

Patronlar tarafından yıllardır ödenmeyen tazminat hakları için gittikleri Ankara'dan dönüş yolunda geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybeden Bağımsız Maden İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ve maden işçisi Ali Faik İnter, İzmir'in Kınık ilçesinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Kınık'taki cenaze töreni öncesi Bağımsız Maden İş Sendikası'nın Manisa'nın Soma ilçesinde bulunan genel merkezi önünde de tören düzenlendi. Törene CHP'li Özgür Özel ve HDP'li Musa Piroğlu'nun yanı sıra pek çok siyasi parti, sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. 

Bağımsız Maden İş Sendikası'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Günleri, saatleri, her dakikaları mücadele için yollarda geçti. Ve bize mücadele için düştükleri yollarda veda ettiler. Önderlerimizle gurur duyuyoruz, onları çok seviyoruz" ifadelerine yer verildi.

TAHİR ÇETİN VE ALİ FAİK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR

Ankara'dan dönüş yolunda geçirdikleri kazada hayatını kaybeden Tahir Çetin ve Ali Faik, İzmir'in Kınık ilçesindeki Kınık Cemevi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanıyor. 

Cenaze törenine Türkiye İşçi Partisi (TİP) üye ve parti meclisi üyelerinin yanı sıra çok sayıda siyasi parti ve sendika temsilcisi de katılıyor.