Babacan'ın partisinin ismi belli oldu, Çarşamba günü açıklayacak

AKP'den istifa edip yeni parti çalışmaları başlatan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan partisini Çarşamba günü kuruyor08-03-2020 23:23

Ali Babacan aylardır kurulması beklenen yeni partisini, kulislere sızan bilgiye göre Çarşamba günü kuracak. Babacan’ın partisinin ismi ise Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olacak. Öte yandan partinin kurucular kurulunda, aktif görev alan vekillerin de olacağı öğrenildi.

ÇARŞAMBA GÜNÜ KURULACAK

Ali Babacan’la birlikte Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi isimlerin de kurucuları arısında yer alacağı yeni partinin kuruluş dilekçesi Çarşamba günü İçişleri Bakanlığı’na verilecek.

İSMİ VE LOGOYU BABACAN AÇIKLAYACAK

Bakanlığa dilekçe verilmeden önce Ali Babacan, partinin ismini ve logosunu açıklayacak. Babacan’ın, yeni partinin programını genel çerçevesiyle kamuoyuna açıklaması bekleniyor.

Babacan’ın kuracağı partinin kurucuları arasında milletvekillerinin de yer alacağı ileri sürülüyor. Babacan, uzun süredir eski bakanlardan Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay gibi isimlerle partinin tüzüğü üzerinde çalışıyordu.