Aytun Çıray'dan Berat Albayrak iddiası: Naci Ağbal ile yumruklaştılar

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin bir iddiada bulundu. Naci Ağbal ile yumruklaştığını Twitter hesabından açıkladı.09-11-2020 21:07

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün resmi Instagram hesabından 'sağlık sorunları nedeniyle' bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Ardından sosyal medya hesaplarında olan tüm gönderileri sildi.

Albayrak'ın istifasının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın, Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın görevden alınarak yerine atanan Naci Ağbal ile yumruklaştığını öne sürdü.

Aytun Çıray resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı. ''Bu bir devlet krizidir! Emin kaynaktan.. Dün Naci Ağbal Sarayda MB rezervlerinin tükendiğini anlatır. Bunun üzerine Damat aranır, aynı soru sorulur. Damat telâşla Saraya gider; ancak Sn Erdoğan'la görüşemez. Çıkışta Ağbal'la karşılaşırlar ve tartışma yumruklaşmaya kadar gider’’ dedi.