Ayrıldığı erkek tarafından pompalı tüfekle ayağından vurulan kadın: Serbest kalırsa beni öldürecek

Mersin'de, Özkan Yarbi isimli erkek tarafından ayağından vurulan Hatun Koç, tutuklu yargılanan Yarbi serbest kalırsa kendisini öldüreceğini söyledi.14-07-2020 14:22

Mersin'de, 7 yaşındaki kızının gözleri önünde boşandığı Özkan Yarbi (35) isimli erkek tarafından sokak ortasında pompalı tüfekle ayağından vurulan Hatun Koç (28), tutuklu yargılanan Yarbi'nin serbest bırakılmamasını istiyor. Koç, "Emine Bulut gibi, Özgecan gibi ölmek istemiyorum. Serbest kalırsa beni öldürecek" dedi.

DHA’nın haberine göre geçen yıl 27 Mayıs’ta, Toroslar ilçesi Arpaç Sakarlar mevkisinde Özkan Yarbi, velayeti annesinde olan 7 yaşındaki kızına bayram alış verişi yapma bahanesiyle, boşandığı Hatun Koç ile otogar yakınlarında buluştu. Hatun Koç ile kızını aracına alan Yarbi, yeniden barışmak istediğini söyledi.

Olumsuz yanıt alınca da aracı ıssız bir yere doğru sürdü. Koç, bir süre sonra yavaşlayan araçtan inip kaçmaya başladı. Araçtan inen Yarbi, yanında getirdiği pompalı tüfekle Koç'a 3 el ateş etti. Tüfekten çıkan saçmaların sağ ayağına isabet etmesi sonucu yaralanan Koç, ihbarla gelen sağlık görevlilerince yapılan ilk müdahalesinin ardından hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

Özkan Yarbi ise sevk edildiği adliyede tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Günlerce süren tedavinin ardından taburcu olan Hatun Koç'un sağ ayağı sakat kaldı. Yarbi hakkında ise 'kasten yaralama' suçundan iddianame hazırlandı.

'EMİNE BULUT VE ÖZGECAN GİBİ ÖLMEK İSTEMİYORUM'

Yaşadıklarını anlatan Hatun Koç, Özkan Yarbi ile 2012 yılında evlendiklerini ve evli kaldıkları 7 yıl boyunca sürekli şiddete maruz kaldığını dile getirdi.

Evli olduğu erkek tarafından daha önce de kendisinin bıçakla yaralandığını bu nedenle yüzünün sol tarafının felç olduğunu ifade eden Koç, şunları söyledi:

“Emine Bulut gibi, Özgecan gibi ölmek istemiyorum. Beni dövdü, eve kapatıp ateşe verdi, en son sokak ortasında vurarak ayağımı sakat bıraktı. Söylediği her şeyi yaptı. Şimdi de 'Çıkınca seni öldüreceğim' diye tehdit ediyor. Şu anda tutuklu, bu yaptıklarından dolayı cezalandırılmasını istiyorum. Bu adamın 20 sene kesinleşmiş cezası var. Bu yüzden de beni tehdit ediyor. 'Zaten 20 sene cezam var, ben çıkıp seni öldürürüm, ondan sonra hepsini yatarım' diye tehdit ediyor. Bu şahıs daha ne yapabilir? Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz. Ben ölmeden önce yetkililer bir şey yapsın. Çocuklarımın annesiz kalmasını istemiyorum. Çocuklarım için yaşamak istiyorum” diye konuştu.

‘ÇIKARSA HEPİMİZE ZARAR VERECEK’

Kızını bir an olsun yanız bırakmayan anne Teslime Evecan ise Özkan Yarbi'nin hem kızına hem de kendilerine zarar verdiğini söyledi. Yarbi'nin serbest kalması halinde can güvenliklerinin kalmayacağını dile getiren Evecan, “Benim de boğazıma bıçak dayadı. Artık yeter. Bu kişi içeriden çıkmasın. Serbest bırakılırsa hepimize zarar verecek” dedi.