AYM'nin 'hak ihlali' kararına karşı yayımlanan bildiride imza skandalı!

AYM'nin Barış Akademisyenleri hakkında verdiği 'hak ihlali' kararına tepki olarak yayımlanan bildiride, bir akademisyenin bilgisi ve izni olmadan imzasının kullanıldığı ortaya çıktı.30-07-2019 09:27

İleri Haber

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) geçtiğimiz hafta Barış Akademisyenleri’ne yönelik ‘hak ihlali’ kararı vermesinin ardından, “şehit ve gazilerin hatırasını zedelediği ve vicdanları yaraladığı” iddiasıyla 1071 akademisyenin imza attığı belirtilen bildiriye dair bir skandal ortaya çıktı.

Bildiriye imza atan 1071 kişi arasında adı bulunan Dr. Mehmet Şerif Eskin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, imzasının kendisinin haberi olmadan bildiriye eklendiğini belirtti ve “Onayım olmadan ismim/imzam kullanılmış. Ayıptır.” diyerek tepki gösterdi.

Eskin’in paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün yayınlanan bir bildiride imza verenler arasında benim adım da var. Fakat ne böyle bir bildirinin hazırlandığından haberim var, ne kimse bana imza atıp atmayacağımı sordu, ne de kimseye imza verdim. Onayım olmadan ismim/imzam kullanılmış. Ayıptır.

Sayısız yerde yayınlanmış imza listesi. Hangi bir yerde düzelttireyim şimdi? Nasıl oluyor da bana sormadan imzam kullanılıyor yahu?

Bu bildiriyi hazırlayıp rızam ve haberim dışında ismimi kullananlar her kimse ya bu hatayı düzeltsinler ya da hukuki haklarımı kullanacağımı beyan ediyorum.”