Aylin Sözer'i öldüren Kemal Delbe'nin ilk ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Aylin Sözer‘i evinde öldüren katil Kemal Delbe’nin ilk sözlü ifadesi ortaya çıktı.29-12-2020 23:26

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Aylin Sözer‘i evinde öldüren katil Kemal Delbe’nin ilk sözlü ifadesi ortaya çıktı. CNN Türk'ten Nihat Uludağ'ın açıklamalarına göre katil, Sözer'i öldürdüğünü itiraf ederek, evi yakarak hırsızlık süsü vermeye çalıştığını söyledi. 

Sözer’i de tanıdığını iddia eden Delbe, sabah saat 08.00 sıralarında Sözer’in evine gittiğini belirtti. Orada bir süre Sözer ile konuştuğunu, daha sonra aralarında bir tartışma çıktığını söyleyen Delbe, bu tartışma sırasında Sözer’i öldürdüğünü itiraf etti.

 

Uludağ, olayın ayrıntılarını şöyle aktardı:

“Aylin Sözer’in yakınları ondan haber alamayınca polisi arıyorlar. Ve polis ekipleri o eve gidiyor. Kapıyı çalıyorlar, zorluyorlar. Polisin geldiğini anlayınca zanlı bu defa dayanıcı bir maddeyle evi yakmaya çalışıyor. Hatta polis kapıya barikat kuruyor. Zanlı kapıyı açan polisi de yakmaya çalışıyor. Orada da bir hamlesi var. Ve zanlı gözaltına alındı. Şu anda zanlı İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından sorgulanıyor.

Niye evi yaktıklarını sorduklarında ise; olaya bir hırsızlık süsü vermek için bu işlemi yaptığını da söylüyor. Sabaha kadar bu sorgu sürecek fiziki deliller aranacak. İşin netliği sabaha kadar devam edecek.”