Aykut Kocaman’dan Çarşı’ya cevap

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman: “Çarşı da bunu yapıyorsa çok üzücü…”02-03-2018 10:54

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Beşiktaş taraftar grubu Çarşı'nın kendisine hakaret içeren paylaşımı hakkında konuştu. Aykut Kocaman, "Çarşı Grubu da bu haldeyse çok üzüntü verici" dedi.

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında geçtiğimiz Pazar günü Spor Toto Süper Lig’de oynanan maç sonrası Çarşı Grubu’nun yaptığı bir paylaşım büyük tepki çekmişti. Fenerbahçe Kulübü, Çarşı grubunun Twitter hesabından Kocaman’ın fotoğrafını kullanarak “Dolmabahçe’de kayboldu. Tasması var!” şeklindeki çirkin paylaşım sonrası taraftar grubu hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Aykut Kocaman, dün oynanan Beşiktaş-Fenerbahçe maçı sonrası konuyla ilgili açıklama yaptı.

‘BURADAKİ SEYİRCİ BANA, BİZİM SEYİRCİ GÜNEŞ’E KÜFREDİYOR’

Çarşı Grubu’na yanıt veren Aykut Kocaman, şunları söyledi:

“Hayatımda ilk defa maçı anlatmadan konuşmaya başladım. Çünkü anlatacak bir şey yok. Buradaki seyirci bana küfür ediyor, bizim seyirci diğer hocaya küfür ediyor. Bana ya da Şenol Güneş’e neden küfür ediliyor anlamıyorum. Ben de, Şenol Güneş de takımının hakkını savunacak tabii ki. Sadece haklarımızı savunmaya çalışıyoruz. Acayip bir yere gidiyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin. Çok net görünüyor fotoğraf.”

‘HER ZAMAN TAKDİR ETTİĞİMİZ DUYARLI BİR GRUP’

“Bu kadar takdir ettiğimiz, sosyal sorumluluk konularında çok duyarlı olan Çarşı Grubu, benim fotoğrafımı yayınlayarak bir insanı aşağılamaya çalışıyor. Her zaman takdir ettiğimiz grup. Van’daki insanlar için üzerlerini çıkaran insanlar bunlar. Ama sonra başka bir insanı aşağılamaya çalışıyorlar. Bu nedir ya?”

‘BEN KÖPEKLE YAŞIYORUM VE BENİ HİÇ AŞAĞILAMADI’

Kocaman, Çarşı’nın köpek üzerinden aşağılamada bulunmasına da şu sözlerle tepki gösterdi: “Bir de bunu, bu dünyanın içinde beraber yaşadığımız bir canlıyla yapıyorlar. Ben de evimde böyle bir canlıyla yaşıyorum ve beni hiç aşağılamadı. Benzetildiğim ne bir hayvandı, ne de başka bir şey. Ben kendimi biliyorum.”

‘ÇARŞI DA BUNU YAPARSA…’

“Çarşı da bunu yapıyorsa ne diyeyim. Bütün statlarda aynısı oluyor, burada biraz daha fazla oluyor. Bu ortam iyi bir ortam değil. Bunun ne Beşiktaş’a, ne Fenerbahçe’ye, ne Trabzonspor’a ne de başka takıma faydası olmayacak.”