Ayasofya'dan sonra yandaşların yeni hedefi laiklik: 'Müslüman Türkiye'

Yandaş Yeni Şafak yazarı Tamer Korkmaz, köşe yazısında laikliği hedef alırken "Ayasofya’nın yeniden Cami olması, Müslüman Türkiye’nin bağımsızlığının tescillenmesidir" dedi.14-07-2020 11:53

İleri Haber

Bir katedral olarak inşa edilen ve tarihi 6’ıncı yüzyıla dayanan, Osmanlı döneminde cami olarak kullanıldıktan sonra 1934 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla müzeye dönüştürülen ve UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Ayasofya’nın statüsünün müzeden camiye çevrilmesi tartışmaları devam ediyor. 

AKP'nin medya havuzunun başını çeken yandaş Yeni Şafak'ın yazarı Tamer Korkmaz ise tartışmaları bambaşka bir boyuta taşıdı. "Geçtiğimiz Cuma, Danıştay kararıyla Ayasofya Camii’nin 86 yıllık zincirleri kırıldı" diyen Korkmaz köşe yazısında laikliği hedef alırken 'Laik Türkiye' yerine de 'Müslüman Türkiye' dedi. Tamer Korkmaz yazısında "İçerideki Batıcı-Laikçi takımı da Ayasofya’nın Cami olmasından fevkalade rahatsız: çünkü onların derdi bir İslam’la, iki 'Türkiye’nin bağımsızlığından büyük alerji duyuyorlar!" ifadelerini kullandı.

Kormaz ayrıca Ayasofya'nın yeniden camii oluşunun, 'Müslüman Türkiye'nin bağımzıslığının 'tescili' olduğunu savundu.

'Dış güçler Türkiye'ye oyun oynuyor' sığlığından bir adım öteye gidemeyen Korkmaz, Yunanistan, ABD ve 'FETÖ' hakkında da şu ifadeleri kullandı:

"Yunanistan Başpiskoposu 'Türklerin ne yaptığını gördü' ve de bize posta koymaya yeltenen o dili mabadına kaçtı!

Fena halde 'Mortingen Şıtrase' oldu…

'Çöp Şahsiyetler' Müzesindeki yeri hazırdır!

***

Ayasofya’nın Cami olarak ibadete açılmasıyla, Haydut Devlet’in Dışişleri Bakanı da Ankara’nın dik duruşunu ve kararlılığını gördü: nakavt oldu!

En başta ABD, Batılı Devletlerin yahut onların düdüğünü çalan kimi uluslararası kuruluşların tüm baskılarına ve engelleme çabalarına rağmen, Türkiye egemenlik hakkından taviz vermeyeceğini alayına gösterdi.

***

Ayasofya’nın Cami olması karşısında 'bütün kinlerini kusan' FETÖ’cü Kaçak Etki Ajanları ise bir kere daha Gizli Kardinal Locaefendi’leri ile birlikte yere çakıldılar!"