Avukata silah doğrultulan karakolda suç aletleri bulundu

Karakolda avukatı dövüp, silah doğrultan komiserin odasında çok sayıda sopa ve nunçaku gibi aletler çıktı.05-09-2018 19:31

İstanbul Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiserin, polis merkezinde avukata önce copla vurması sonra da silah doğrultması gündeme taşınmıştı. Hakkında soruşturma başlatılan komiserin makam odası da arandı. Odada çok sayıda silah, sopa ve nunçaku gibi aletler çıktı.

Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra harekete geçen savcılığın talimatıyla Gasp Büro Amirliği polisleri kadın avukata sopayla vuran ve silah doğrultan komiserin odasında arama yaptı.

KARAKOLDA 'DAYAK' İDDİASIYLA POLİSLER GÖZALTINA ALINDI

Aramalar sırasında bir polis merkezinde bulunmaması gereken nunçaku ile çok sayıda sopa ve çok sayıda silah bulundu. Polislerin yaptığı aramaya, karakolda dayak iddialarıyla gündeme gelen Araştırma Büro Amirliği'ndeki diğer polisler tepki gösterirken, diğer odalarda da arama yapıldı.

Polis, arama sonrasında polis merkezinde bulduğu çok sayıda silah, sopa ve suç aleti özelliği taşıyan aletlere el koydu. Sonrasında da karakolda dayak iddiasına adı karışan amirle birlikte dört polis ve bir de temizlik görevlisini gözaltına aldı. Kadın görevlinin gözaltına alınmasının nedeni ise klimanın üstünde duran silahı avukata doğrultmasıydı. Soruşturma sonunda polislerin tamamı görevden alındı.