Atık materyallerden müzik aletlerine

Marmaris'te temizlik görevlisi personeller atık malzemelerden yaptıkları müzik aletleriyle konser verdi.24-12-2018 09:02

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 'Kültürler Buluşması' adıyla düzenlenen 'Marmaris Yeni Yıl Festivali' kapsamında belediye temizlik ekipleri, çevre bilincini aşılamak ve farkındalık yaratmak amacıyla atık materyallerden yaptıkları müzik aletleriyle konser verdi.

Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü'nden 16 personelin, plastik çöp konteynırı, atık cam-pet şişe, karton ve tahta parçalarından yatığı müzik aletleri ile sahne alındı. Temizlik personelleri, etkinlik öncesi yerel sanatçılardan 10 günlük eğitim aldı.

'EL BİRLİĞİYLE DOĞAYA SAHİP ÇIKMALIYIZ'

Konser sonrası kouşan, Marmaris Belediye Temizlik İşleri Müdürü Barış Ünlü, "Bizim tek amacımız gelecek nesillere yaşanabilinir bir doğa ve çevre bırakmaktır. 16 personelim on gün gibi kısa bir sürede atıklardan müzik aleti yapıp eğitim aldı. Müzik aletleri konusunda hiçbir becerisi olmayan mesai arkadaşlarım azimle bir ilki başardı. Buradaki başarı doğa içinde olmalıdır. El birliği ile doğamıza ve Marmaris'imize sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Konser sonrası açıklama yapan bir diğer isim Marmaris Belediye Başkanı CHP'li Ali Acar da,  "Bir ay süreyle kültürlerin buluşması adı altında yeni yıl festivali yapıyoruz. Amacımız hem şehrimizi canlandırmak hem de sizlerin güzel vakit geçirmesini sağlamaktır. En büyük hedefimiz ise Marmarisimizi sanat ve kültürlerin buluşması şehri haline getirmektir. Çevre bilincini aşılamak ve gelecek nesillerimize yaşanılabilinir bir ortam bırakmak için atıklardan müzik aleti yaparak farkındalık yaratmak için konser veren personelime teşekkür ederim" dedi.