Atatürk'e hakaret eden gericiye soruşturma

Geçtiğimiz günlerde Akit TV’de yayınlanan bir programda Atatürk hakkında söylenen sözler savcılığa taşındı.03-03-2018 23:05

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, gerici Akit Tv’de yayımlanan 'Saklanan Tarih' programında Mustafa Kemal Atatürk için “Zurnanın son deliğiydi” sözlerini kullanan Ahmet Anapalı ve Akit TV hakkında suç duyurusunda bulundu.

Erdem tarafından savcılığa verilen dilekçede, Atatürk’ün manevi şahsiyatına hakaret edildiği belirtildi. Dilekçede ayrıca Anaplı’nın sözleriyle ilgili şu suçlardan dava açılması talep edildi:

"Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama”, “Devletin egemenlik alametlerini aşağılama”, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma" ve "Kişinin hatırasına hakaret"

İLERİ HATIRLATIYOR

28 Şubat 2018'de Akit TV'de yayımlanan ‘Saklanan Tarih' isimli programda yorum yapan Ahmet Anapalı', Atatürk hakkında "Harekat Ordusu'nda zurnanın son deliğiydi. Gel gel, git git yapan emir subayı! Bana su getir, sırtımı kaşı, bacağıma makyaj yap, masaj yap emirlerini uygulayan emir subayı!" ifadelerini kullanmıştı.