Atatürk Parkı’nın yerine düğün salonu yapılacak

Belediye tarafından özel bir şirkete kiralanan Atatürk Parkı alanına düğün salonu ve iki adet yöresel ürün reyonu açılacak.24-01-2018 07:19

Trabzon'un Maçka İlçesi'ndeki Atatürk Parkı, Maçka Belediyesi tarafından özel bir şirkete kiralandı. 26 Mayıs 2003'te meydana gelen ve 62'si İspanyol 75 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazası anısına dikilen İspanyol Anıtı ile Atatürk Heykeli de bulunan alana düğün salonu yapılacak. Maçka Belediyesi'nin ihaleyle kiraladığı park alanında düğün salonunun yanı sıra iki adet yöresel ürün reyonu da açılacak.

ASIRLIK AĞAÇLAR VAR

Sözcü’den Deniz Ayhan’ın haberine göre CHP Maçka İl Başkanı Nihan Göktürk, “Parkın olduğu alanda asırlık ağaçlar var. Maçkalı hemşehrilerimizin bu direnişte bizi yalnız bırakmamasını bekliyoruz” dedi.

‘ATA'NIN MİRASI TALAN EDİLİYOR’

 “Atatürk Parkı'nın usulsüz yöntemlerle düğün salonu olarak kiraya verilmesini yargıya taşıyoruz” diyen CHP’li Göktürk, “Atatürk'ün mirasını ve değerlerini talan eden zihniyetin yansımalarını burada görmek istemiyoruz. Aynı zamanda Maçka'yı taş ocaklarına çevirerek doğayı tahrip etmelerine de izin vermeyeceğiz ve bu direnişimiz Türkiye'ye örnek olmalıdır. Maçkalı hemşerilerimin bu konuda parti kimliğinden ziyade Maçkalı olma bilinciyle hareket edeceklerine inanıyor ve güveniyoruz. Parkın kiraya verilmesi işlemi için yargıya gidiyoruz. Bu alanın yan tarafında da Emniyet Müdürlüğü binası var. Emniyet Müdürlüğü binasının yanına düğün salonunun yapılması güvenlik zafiyetine de sebep olacaktır” dedi.