Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yangın: İki gözaltı

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yangın çıktı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yangına ilişkin iki kişinin gözaltına alındığını açıkladı.25-07-2021 14:31

Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği arazisinde ağaçlık alanda yangın çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerinin müdahalesinin ardından yangın kontrol altına alındı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olayla ilgili 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Yavaş, yangın sonrası bölgeye gelerek incelemede bulundu. Yavaş, "Yangını meczup bir kişi çıkarmış. Onu da yakalayıp gözaltına almışlar. Göründüğü gibi rüzgar devam ediyor ve etraf hep kuru ot. Böyle olunca da müdahalede biraz zorlanıyoruz. Bütün ekipler burada, inşallah yangını kısa sürede kontrol altına alacağız" dedi.

Atatürk Orman Çiftliği'ne ait arazinin etrafının bariyerlerle kapalı olduğunu ve bu sebeple içeri giremediklerini belirten Yavaş, "Ekipler bariyerleri söküp içeri girecek. O şahsın yangını nasıl çıkardığını bilmiyorum. Ayrıca ben de bir vatandaştan duyduğum kadarıyla, belden yukarısı çıplak olan bir vatandaşın yangını çıkardığını ve polisin de onu gözaltına aldığını öğrendim" diye konuştu.

Yangının kontrol altına alındığını duyuran Mansur Yavaş, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

"Atatürk Orman Çiftliği’ndeki yangın, OGM koordinasyonundaki söndürme çalışmalarına Ankara İtfaiyemizin de desteğiyle kontrol altına alındı. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin fikri ve coğrafi miraslarını sonuna kadar koruyacağımızı hatırlatırım."