'Atanan rektör' Erdoğan'a borcunu ödüyor: Afrin'e gönüllü desteğe hazırız

İstanbul Üniversitesi’nin (İÜ) Saray tarafından atanan rektörü Mahmut Ak, Genelkurmay Başkanlığı’na Afrin saldırısı ile ilgili bir mektup yazdı.22-01-2018 21:39

Rektörlük seçiminde Raşit Tükel’e kaybetmesine rağmen, Saray tarafından İÜ Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Mahmut Ak'ın üniversite olarak Afrin saldırısına destek vermeye hazır olduklarını belirttiği mektubu Genelkurmay Başkanlığı ile paylaşıldı.

Cumhuriyet'in aktardığına göre söz konusu mektupta şu ifadeler yer aldı:

“İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarımız Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere başlatılan ‘Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü olarak sağlık hizmeti vermeye hazırdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bütün unsurlarıyla bu harekâta hazır olduğunu biliyoruz. Destek olmak amacıyla tıp fakültelerindeki doktorlarımız, sahip oldukları deneyimleriyle bölgede verilebilecek her türlü sağlık görevinde Türk askerinin yanında yer almaya hazırdır.”