Artvin’de çığ düştü: 20 araç kara saplandı

Artvin Yusufeli'ne bağlı Yaylalar köyünün yolu, çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı. AKP'li Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin'in de bulunduğu 20 araçlık konvoy yolda kalırken, ekipler bir süre sonra yolu açtı.13-02-2020 13:14

Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Yaylalar köyünün yolu, çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı. Cenazeden dönen, aralarında AKP'li Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin'in de bulunduğu kişileri taşıyan 20 araçlık konvoy, yolda kaldı. Bazı araçlar kara gömülürken, konvoydakiler saatler süren çalışmanın ardından kurtarıldı.

Yusufeli ilçesinde hafta boyunca etkili olan kar yağışı nedeniyle dün akşam Yaylalar köyü yoluna çığ düştü. Yol ulaşıma kapanırken, köyde katıldıkları cenaze töreninden dönen, aralarında Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in de bulunduğu kişileri taşıyan 20 araçlık konvoy, yolda kaldı.

Çığ nedeniyle bazı araçlar, kısmen kara gömüldü. Araçlarından çıkanlar, panikle güvenli bölgeye kaçtı. Bir süre sonra küreklerle yolu açmaya çalışan yurttaşlara destek için İl Özel İdaresi ekipleri geldi. Ekipler yolu açarak mahsur kalanları kurtardı.

‘DÖNÜŞ YOLUNDA ÇIĞ DÜŞTÜ’

Bir süre kürekle yolu açmaya çalıştıklarını anlatan AKP'li Başkan, “Yaylalar köyünde cenazemiz vardı. 20 araçla cenazeye gittik, dönüş yolunda ise yola çığ düştü. İl Özel İdaresi’ne hemen haber verdik, ekipler gelene kadar bizler de yolun açılması için çalıştık. Araçlarda bulunan küreklerle yolu açmaya uğraştık. Yaklaşık 2 saat yolun açılması için uğraştık, daha sonra ekipler geldi ve yol açıldı. Bölgedeki kar kalınlığı 80 santimetreyi buluyor, bütün araçlar kara saplandı” diye konuştu.

Çığ nedeniyle yolda mahsur kalan Hasan Gücüyeter de “Cenazeden dönerken, çığ düştü ve yolda kaldık. Ekipler gelene kadar biz de küreklerle yolu açmaya çalıştık. Herhangi bir yaralanma olmadı” dedi. (DHA)