Arkadaşıyla iddiaya girip motosikletli çifte çarpan sürücünün ehliyetine el konuldu

Motosiklete çarpma anını cep telefonuyla kaydederek sosyal medya hesabında paylaşan sürücünün ehliyetine el konuldu ve para cezası verildi.06-10-2020 07:37

Hatay'ın Antakya ilçesinde, arkadaşlarıyla iddiaya girerek önünde seyir halindeki motosiklete bilerek çarpan otomobil sürücüsüne para ceza uygulandı, sürücü belgesine el konuldu ve aracı da trafikten men edildi.

31 NV 311 plakalı otomobili kullanan K.B., yanındaki arkadaşlarıyla iddiaya girerek yaşlı bir adamın kullandığı ve arkasında eşinin de oturduğu önünde seyreden motosiklete arkadan kasıtlı olarak çarptı.

Sürücü K.B, çarpma anını cep telefonuyla da kaydederek sosyal medya hesabında, "Beyler arkadaşla iddiaya girdik. Vuramazsın dedi. Ben de hafif tıklatayım ne olacak düşüncesinden amcadan teyzeye bi tıklayım dedim. Motora bir şey olmadı, benim plaka, plakalık, ön tampon eki gitti" notuyla paylaştı.

Paylaşımın ardından İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek, adresini tespit ettikleri sürücüyü gözaltına aldı.

396 LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Yakalanan sürücüye, "Karayolları, kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde araç sürmek, yakın takip, trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak" suçlarından 396 lira para cezası verildi. Ayrıca sürücü belgesine el konuldu ve aracı trafikten men edildi.