Arife Nur Sarıoğlu'nu katleden Tolga Temur hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemi

Kendisini reddeden rehber öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu'nu öldüren Tolga Temur hakkında ağırlaştırılmış müebbet istemiyle dava açıldı. 27-07-2021 11:19

Kayseri'de kendisini reddeden öğretmen Arife Nur Sarıoğlu'nu tabanca ile vurarak öldüren ve ardından intihara kalkışan Tolga Temur hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

20 Mayıs günü rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu'nu katleden fail Tolga Temur hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame düzenlendi. Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, Temur hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi. 

Tolga Temur'un, ifadesinde pişman olduğunu öne sürdü.

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından Tolga Temur, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

20 Mayıs günü saat 09.00 sıralarında Talas ilçesinde meydana gelen kadın cinayetinde, rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu, evden çıkışta, kendisini bekleyen Tolga Temur ile karşılaştı. İddiaya göre Tolga Temur, daha önce de birçok kez arkadaşlık teklifinde bulunduğu Sarıoğlu'na teklifini yineledi.

Sarıoğlu olumsuz yanıt verince Tolga Temur, belinden çıkardığı tabancayla peş peşe ateş etti. Vücuduna 3 kurşun isabet eden Arife Nur Sarıoğlu, yere yığılmıştı. Tolga Temur bu kez de tabancayı kendi başına dayayıp, tetiği çekti.

Çevredekilerin ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sarıoğlu’nun yaşamını yitirdiği saptandı.

Tolga Temur ise yapılan ilk müdahalesinin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Temur, hastanedeki tedavisinin ardından tutuklandı.

Arife Nur Sağıroğlu, Yahyalı ilçesinde toprağa verildi.