Arda Turan takım bulamadı

Arda Turan 16 Nisan 2017’de yapılan şaibeli referandum öncesinde AKP’ye verdiği “evet” desteğiyle de tanınıyor.31-01-2020 23:36

Başakşehir’den ayrıldıktan sonra uzun bir süre eski takımı Galatasaray ile adı anılan Arda Turan, sarı-kırmızılı ekibe imza atamamasının ardından Süper Lig'de başka bir takımla da anlaşamadı.

DHA'nın haberine göre oyuncu, bugün itibarıyla transfer süreci devam eden Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Avusturya, Arjantin, Rusya, Çin ve Japonya gibi ülkelerden bir takıma imza atması düşünülüyor.

Bu ülkelerden bir takımla da anlaşamazsa sezonu takımsız geçirecek olan Arda Turan'ın futbolu bırakması bekleniyor.

GAZETECİYE SALDRIMAK, TACİZ, DARP, SİLAH VE ‘EVET’

Geçmişte Arda Turan’ın adı gazetecilere saldırmak, şarkıcı Berkay Şahin’i darp etmek ve silah çekmek, Berkay Şahin’in eşi Özlem Ada Şahin’i tacize maruz bırakmak gibi skandallarla anıldı.

Arda Turan’a bu skandallardan dolayı “korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek”, “ruhsatsız silah bulundurmak” ve “kasten yaralama” suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Mahkeme, bu suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Arda Turan ayrıca 16 Nisan 2017’de yapılan şaibeli referandum öncesinde AKP’ye verdiği “evet” desteğiyle de tanınıyor.

Turan, sosyal medyada yandaş Rıdvan Dilmen’in başlattığı  "Güçlü Türkiye için evet”  kampanyasını devam ettirmişti.