Arazi kavgasında öldürülen, Hasan Ferit Gedik Davası sanığı Köroğlu hakkında 'Sedat Peker' iddiası

Arazi kavgası yüzünden çıktığı öne sürülen silahlı çatışmada hayatını kaybeden Uğur Köroğlu'nun Sedat Peker’in elemanı olduğu iddia edildi. Köroğlu, uyuşturucu çeteleri tarafından öldürülen Hasan Ferit Gedik davasının sanıkları arasındaydı.14-05-2021 00:47
İleri Haber

İddia edilene göre; geçtiğimiz gün Maltepe İlçesinin Başıbüyük Mahallesi’nde yaşanan, Mevlüt Mesut Bilgin’e ait arazi anlaşmazlığı yüzünden, Uğur Köroğlu ve yanında gelen üç kişinin, Bilgin ile tartışmaya giriştiği söylenildi

Tartışma silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada Mevlüt Mesut Bilgin, Uğur Köroğlu, Metin Gökhan Ocakçı ve Batuhan Ş. silahlardan çıkan kurşunla yaralandı

Olay yerine sağlık ekibi ve polis sevk edildi. Mevlüt Mesut Bilgin ile Metin Gökhan Ocakçı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne, Uğur Köroğlu ve Batuhan Ş. ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Hastanelerde yapılan bütün müdahalelere rağmen, Mevlüt Mesut Bilgin, Metin Gökhan Ocakçı ve Uğur Köroğlu hayatlarını kaybetti.

Çatışmada İki bacağından vurulan Batuhan Ş.’nin yaralı olarak kurtulduğu ve hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi.

Maltepe Polisi, olay yerinde inceleme yaptı. Kavganın çıktığı yerde birçok boş kovan ile birlikte tabanca da bulundu. Polis, silaha incelemek üzere el koymuştu. Savcılık ise olayla ilgili soruşturma başlattı.

SEDAT PEKER İLE BAĞLANTISI VAR

18 farklı suç dosyasının olduğu öğrenilen Uğur Köroğlu’nun, son zamanlarda çektiği videolar ile gündem olan suç örgütü lideri Sedat Peker ile bağlantısı olduğu iddia edildi. Uğur Köroğlu’nun Sedat Peker ve Cumhur İttifakı ortaklarından MHP lideri Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı.

HASAN FERİT GEDİK DAVASINDA SANIKTI

Maltepe Gülsuyu’nda 6 yıl önce ‘uyuşturucuya karşı’ yürüyüşte silahlı bir grubun saldırısına uğrayarak hayatını kaybeden Hasan Ferit Gedik’in davası 15 Şubat 2018’de sonuçlanmıştı.

Gedik'in sonuçlanan davasında Uğur Köroğlu tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Kısa bir süre sonra ise serbest bırakılmıştı

Tutuksuz olarak yargılanan Köroğlu, duruşmaya giderken üzerinde bıçakla yakalanmış ve emniyet görevlilerince nöbetçi Cumhuriyet Savcısı'na götürülmüş ancak hakkında bir işlem başlatılmamıştı.

‘HEP SUÇLULARI TAHLİYE ETTİNİZ’

Gülsuyu'ndaki silahlı saldırı için 2017 yılında mahkemede görülen davada sanık olarak dinlenen Mert Kazan, Uğur Köroğlu'yla birlikte mahallede 'çete kurulduğunu' iddia ederek mahkeme heyetine, “Ezilenlerin Sosyalist Partisi'nin (ESP) kurşunlanması ve yaralama olayında Engin Saba, Ercan Çiftçi, Doğukan Cep, Uğur Köroğlu ile birlikte 9 kişi var. Hep suçluları tahliye ettiniz, onlar dışarıda bir çete kurdu. Mahkemeye gelip şikayetini geri alan müştekilere 5’er bin lira para verdiler” dedi.

‘ÜLKÜDAŞIMIZ ELİM BİR HADİSE SONUCU VEFAT ETMİŞTİR’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Maltepe İlçe Örgütü, silahlı saldırıda ölen ve Sedat Peker’in adamı olduğu öne sürülen Köroğlu için resmi Twitter hesabından şu paylaşımı yaparak taziye mesajı yayınladı:

‘’Ülküdaşımız Uğur KÖROĞLU elim bir hadise sonucu vefat etmiştir. Cenazesi bugün ikindi namazına müteakip Maltepe B. BAKKALKÖY mezarlığında kılınacak cenaze namazı sonrası aynı kabristana defnedilecektir. Camiamızın başı sağ olsun. Mekânı cennet olsun.’’