Araştırmacı-yazar Aydın İleri yaşamını yitirdi

Araştırmacı-yazar Aydın İleri yaşamını yitirdi

Türk Kütüphaneciler Derneği eski Genel Başkan Yardımcısı ve araştırmacı-yazar Aydın İleri, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Kütüphanecilik Bilim Uzmanı ve SOL Parti İstanbul İl Örgütü Üyesi Aydın İleri, koronavirüs nedeniyle 44 yaşında hayatını kaybetti.

İleri'nin hayatını kaybettiği haberini SOL Parti PM Üyesi Alper Taş sosyal medya hesabından "Covid yine aramızdan güzel bir kardeşimizi, arkadaşımızı, yoldaşımızı aldı. #Aydınİleri bizimle yaşayacak" ifadeleriyle duyurdu.

İleri'nin cenazesinin 23 Ocak Pazar, saat 14.00’da Maltepe Gülsuyu Cemevi’nden kaldırılacağı öğrenildi.

AYDIN İLERİ KİMDİR?

1977 yılında Kadıköy’de doğdu. 1998 -2002 yılları arasında İ.Ü Edebiyat Fakültesinde Kütüphanecilik Anabilim dalında lisans eğitimini, 2011 yılında M.Ü Bilgi ve Belge Yönetimi Yüksek Lisans eğitimini başarıyla tamamladı.

Aydın İleri’nin 2006 yılında yayınlanmış “Eşekle Gelen Aydınlık” isimli bir araştırma inceleme kitabı, (Anfora Yayıncılık) 2010 yılında yayınlanan “Olimpos Öyküleri” isimli ortak öykü kitabında bir öyküsü, (Yitik Ülke Yayınları) “80’lerde Çocuk Olmak” ve “90’lar Çocuk Mu Genç mi?” isimli kitap çalışmalarında bir deneme-anısı, (Yitik Ülke Yayınları) bulunmaktadır. (Evrensel)