Antep'te bir doktor, hastası tarafından saldırıya uğradı

Antep'te bir doktor, kimliğini istediği hastası tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğradı. Yumruklu saldırıya uğrayan doktor, tedavi altına alındı.09-08-2019 14:52

Antep’te doktor Mustafa Talat Bayram, bir hastası tarafından yumruklu saldırıya uğradı.

Antep’in Şehitkamil ilçesinde bulunan Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi’nde bir doktor hastası tarafından şiddete maruz bırakıldı. A.İ. isimli saldırgan, kendi aile hekimi izinli olduğu için doktor Mustafa Talat Bayram’dan randevu aldı. Doktor ile istediği ilacı yazması konusunda tartışan saldırhan, önce Bayram’a sözlü saldırıda bulundu. Ardından da masadaki su bardağını fırlatarak Bayram’a yumruk attı.

Yaralanan Bayram, 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, A.İ. olay yerinden kaçtı. Bayram, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün iş görmez raporu aldığını söyledi. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin bir an önce sona ermesi için çağrı yapan Bayram, yaşananları şu ifadelerle anlattı:

“İstediği ilaçla dosyasındaki ilaç arasında uyumsuzluk vardı. Benim hastam olmadığı için kimliğini istedim. Kimliğini almaya giderken bana ağır küfürler etti. Tekrar geldiğinde kimliğini kontrol ettim, evet kimlik doğru. Ben de ‘Tamam, ilacını yazayım.’ dedim. O sırada su bardağını bana fırlattı, bir de yumruk attı bana. Şu an hala başım dönüyor ve bir müddet hastanede müşahede altında olacağım.”