Antalya'da haftalardır kayıp olan Ukraynalı dağcının cansız bedenine ulaşıldı

Geyiksivrisi zirvesine çıkan kadın dağcının sarp kayalıklardan düşerek öldüğü değerlendiriliyor.29-05-2021 09:07

Antalya'ya tatile gelen, annesine Geyiksivrisi Dağı’nın zirvesinde olduğuna dair mesaj attıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Ukraynalı Yana Kryvosheia'yı arama çalışmalarının 16’ncı gününde, Kryvosheia'nın cansız bedenine ulaşıldı. Kadın dağcının sarp kayalıklardan düşerek öldüğü değerlendiriliyor.

Ukrayna'dan 1 Mayıs'ta Antalya'ya gelen 42 yaşındaki Yana Kryvosheia, Konyaaltı ilçesindeki Geyikbayırı bölgesinde kamp yapmaya gitti. Ardından Geyiksivrisi zirvesine çıkan Kryvosheia, cep telefonuyla aradığı annesine ulaşamayınca mesaj gönderdi. Zirvede bulunduğunu ve manzaranın çok güzel olduğunu yazan Kryvosheia'dan bir daha haber alınamadı.

ARAMA ÇALIŞMALARININ 16. GÜNÜNDE BULUNDU

Ülkesine 10 Mayıs'ta dönmesi beklenen Yana Kryvosheia'nın ailesinin ihbarı üzerine arama çalışması başlatıldı. İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi, AFAD ve UMKE ekipleri tarafından sürdürülen arama çalışmaları, Kryvosheia'nın cep telefonunun en son sinyal verdiği bölgede yoğunlaştırıldı.

Aramanın 16’ncı gününde Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU) ile havadan yapılan taramada, Ukraynalı kadının bugün cansız bedenine ulaşıldı.

Kayalıklardan JAK timi tarafından indirilen ceset, otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.