Antalya'da AKP'li meclis üyesi 'ayak oyunları yapılıyor' diyerek partisinden istifa etti

Antalya'da Kepez Belediyesi'nin AKP'li meclis üyesi Halil Oya, kendisine karşı 'ayak oyunları' yapıldığını söyleyerek partisinden istifa etti.26-02-2020 09:07

Antalya'nın AKP'li Kepez Belediyesi'nde AKP'li meclis üyesi Halil Oya, kendisine karşı 'ayak oyunları' yapıldığını belirterek AKP'den istifa edip yoluna bağımsız olarak devam edeceğini belirtti.

Oya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Meclis üyesi olduktan sonrası şahsıma karşı yapılan ayak oyunları ve itibarsızlaştırma operasyonları sebebiyle bugün itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ederek bundan sonraki Kepez Belediyesi Meclis üyeliğine bağımsız olarak devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Sözcü Gazetesi’nden İsmail Akın’ın haberine göre; Halil Oya'nın diğer ifadeleri ise şöyle:

Bilindiği üzere kuruluşundan bu yana görev aldığım partimden, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerinde Kepez Belediyesi Meclis üyesi oldum.

Meclis üyesi olduktan sonrası şahsıma karşı yapılan, ayak oyunları ve itibarsızlaştırma operasyonları sebebiyle bugün itibari ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ederek bundan sonraki Kepez Belediyesi Meclis üyeliğine bağımsız olarak devam edeceğim.

Ayrıca seçim döneminde beni desteği ile onurlandıran, yanımda olan Varsak, Kepez halkına teşekkürü bir borç bilirim. Her zaman yanlarında olduğumu belirtmek isterim. Tartışmayı da manasız ve boş buluyor, takdiri sizlere bırakıyorum. Kamuoyuna saygılarımla.