Antalya'da 26 öğrenciyi istismar eden Mahmut Aydın Köksar, 621 yıl hapis cezasına çarptırıldı

26 öğrencisini istismar ettiği ortaya çıkan sanık öğretmen Mahmut Aydın Köksar, öğretmenlikten men edildi.12-11-2020 14:46

Antalya'da 27 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan sanık öğretmen Mahmut Aydın Köksar, 621 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Antalya 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mahmut Aydın Köksar, pandemi tedbirleri nedeniyle Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı, çocukların aileleri ve taraf avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Sanık, savunmasında, üzerine atılı suçlamaları reddederek, beraatına ve tahliyesine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Köksar'a 26 çocuğa yönelik "Tehdit, hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanma ile zincirleme şekilde basit ve nitelikli cinsel istismar" suçlarından 621 yıl hapis cezası verdi. Sanığın bir öğrenciye "cinsel istismar" suçundan ise beraatına karar verildi.

Mahmut Aydın Köksar'ın öğretmenlikten men edilmesine karar veren mahkeme heyeti, sanığın yargılama sürecinden pişmanlık göstermemesi nedeniyle de indirim hükümlerini uygulamadı.