Antakya'da kaza yapan polis, tartıştığı esnafı öldürdü

Hatay'da istirahatli polisin tartıştığı iki esnafı vurması sonucu bir kişi hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.21-08-2020 12:09

Hatay'da istirahatli polis memuru Ş.Ö., yol meselesi yüzünden çıkan tartışmada ateş açarak iki esnafı yaraladı. Yaralananlardan biri hastanede yaşamını yitirirken, diğeri ise tedavi altına alındı. Saldırgan polis memuru ise gözaltına alındı.

İddiaya göre Antakya’da istirahatte olan polis memuru trafik kazasına karıştı. Polis memurunun hafif hasarlı kazasında yol üzerinde olan esnaf olayın taraflarına tepki göstererek yolu açmalarını istedi.

POLİSİN VURDUĞU ESNAF HAYATINI KAYBETTİ

Bu sefer polis memuru ile esnaf arasında tartışma yaşandı. Tartışmada silahına davranan polis memuru yere ateş etti. Kurşunların yerden sekmesiyle ismi M.Ş. olan esnaf karnından, esnaf M.Y. ise bacağından yaralandı. Olay yerine çağrılan ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralılardan M.Ş. hastanede hayatını kaybetti.

POLİS GÖZALTINA ALINDI

Olay sonrası kaza yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi olay yeri inceleme ekipleri alanda detaylı inceleme yaptı. Polis memurunun ise gözaltına alındığı öğrenildi.