Ankara’da Suruç Katliamı anmasına polis saldırısı: Çok sayıda kişi işkenceyle gözaltına alındı!

Gözaltına alınanlar sağlık kontrolü için Gazi Mustafa Kemal Hastanesi’ne götürüldü. Kadın eylemciler, muayeneye erkek polisler tarafından götürülmeye karşı çıkınca bir kez daha arbede yaşandı.21-07-2020 00:56

Mehmet Fırat Özgür

Ankara Güvenpark’ta Suruç Katliamı’nda yaşamını yitirenleri anmak isteyen Gençlik Örgütleri'ne polis saldırdı. Saldırıda, çok sayıda kişi işkenceyle gözaltına alındı.

Kızılay Güvenpark’ta Suruç Katliamı’nda yaşamını yitirenleri anmak isteyen Gençlik Örgütleri'nin alana girişleri polis tarafından engellendi. Yaşanan arbedede çok sayıda kişi işkenceyle gözaltına alındı. Bir süre ters kelepçeyle yere yatırılarak alanda bekletilen eylemciler, maskeleri alınarak kalabalık bir şekilde araçlara koyuldu. Bir kişinin omzunun kırıldığı öğrenilirken, bir kişinin ise yüzünden yaralandığı bildirildi.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrolü için Gazi Mustafa Kemal Hastanesi’ne götürüldü. Kadın eylemciler, muayeneye erkek polisler tarafından götürülmeye karşı çıkınca bir kez daha arbede yaşandı.

GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILDI

Gece saatlerinde ise gözaltına alınanlar serbest bırakıldı. Ardından polis merkezi önünde açıklamaya izin verilmedi. Bunun üzerine kitle, gözaltındakileri alarak sloganlarla alandan ayrıldı.