Ankara’da sağlıkçılara yapılan saldırıyla ilgili 2 kişi tutuklandı!

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına saldırılmasına ilişkin olayda 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 2'si tutuklandı.23-09-2020 22:30

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık emekçilerine yönelik saldırıyla ilgili gözaltına alınan 5 kişiden 2’si tutuklama talebiyle sevk edildiği sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Gözaltına alınanlardan 3’ü ise serbest bırakıldı.

Ankara Keçiören’de çıkan silahlı çatışma sonucu bir kişinin hayatını kaybetmesi, bir kişinin de yaralanması üzerine hastaneye kaldırılanların yakınları Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil bölümüne zorla girmeye çalışmıştı. Ameliyathane kapısına sedyelerle barikat kurarak korunmaya çalışan sağlıkçılar, polislerin saldırganlara müdahalesinin ardından göreve dönebilmişti.

Bu arada, saldırı esnasında sağlıkçıların ameliyathane kapısında toplanarak, saldırganların içeri girmesini önlemek için verdiği mücadelenin görüntüleri de sosyal medyada gündem olmuştu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sağlık çalışanlarına yönelik saldırıya ilişkin soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma kapsamında kapı önünde 8 kişi tespit edilirken, bu kişilerden 5'i sabah saatlerinde gözaltına alındı. İfadelerin ardından savcılık, şüphelilerden M.D.Ö ile S.K'nın tutuklanması, Y.Ö, M.S.Ö ve B.O'nu ise adli kontrol şartıyla salıverilmesi talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Hakimlik, şüphelilerden M.D.Ö ile S.K'yi, "kamu malına zarar verme" ve "görevini yaptırmamak için direnme" suçlarından tutuklarken, Y.Ö, M.S.Ö ve B.O'yu da adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.