Ankara'da 'Kayyum rektör istemiyoruz' diyen öğrencilere art arda polis saldırısı!

Ankara'da Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek için eylem yapmak isteyen öğrencilere polis saldırdı. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.08-01-2021 17:50

İleri Haber

Ankara'da aralarında Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyesi öğrencilerin de olduğu birçok üniversitelinin evi polisler tarafından abluka altına alındı.

Öğrenciler, Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla rektör olarak atanmasına karşı başlattıkları eyleme destek vermek amacıyla bugün saat 14.00'de bir araya gelecekti.

Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde öğrencilerin evinin önüne gelen polisler, sokakları da kapattı.

'KAYYUM REKTÖR' OPERASYONU!

Öğrencilerin evini abluka altına alan polisin, Karala Dergi'den Şamil Parlak'ı ve Doğuş Özdemir'i gözaltına aldığı öğrenildi.

16 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

Öte yandan saat 14.00'da Ankara'da 'Kayyum rektör istemiyoruz" diyen üniversite öğrencilerine polis saldırdı.

Polis, 5’i Öğrenci Sendikası üyesi 16 öğrenciyi gözaltına aldı.

BİR SALDIRI DAHA

Öte yandan bugünkü gözaltıları protesto etmek için 100. Yıl’da toplanan üniversitelilere yine polis saldırdı. Bu saldırıda da gözaltıların olduğu belirtildi. 

Polisin saldırısında Devrimci Gençlik Dernekleri üyesi Deniz Baran Erbudak'ın bacağının iki yerinde kırıklar meydana geldi ve çarpraz bağları koptu. Erbudak, halen gözaltında tutuluyor.