Ankara’da çekiçli cinayet

Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir evde çocuklar arasında çıkan çekiçli arbedede biri çocuk hayatını kaybederken, diğeri ise kafasından yaralandı. Cinayetin şüphelisi çocuk ise çekiç ile birlikte gözaltına alındı.14-11-2020 23:12

Olay Ankara’nın Çankaya ilçesinin Umut Mahallesi Sembol Caddesi’nde cereyan etti. İddialara göre, 13 yaşlarında olan E.D. ve A.D. ikiz kardeşlere evlerine E.Ö.'yü çağırdı. Evde buluşan 3 çocuk arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucunda E.Ö. evde bulduğu çekiçle ikiz çocukları yaraladı.

KAPIYI KIRARAK İÇERİ GİRDİLER

Binada tartışma seslerini işiten komşular durumu 112 Acil Servis ekibi ve polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, içeriye girmek istediği sırada evin kapısının kilitli olması nedeniyle içeriye giremedi.

Kapı açılmayınca olay yerine intikal eden itfaiye ekipleri tarafından evin kapısı kırılarak içeri girildi. Evin içerisine giren sağlık ekiplerinin müdahalesinde ikiz kardeşlerden A.D.’nin hayatını kaybettiği, E.D.’nin ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Şüpheli E.Ö. olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.