Ankara'da alt geçidi su bastı, istinat duvarı çöktü

Ankara, Sincan'da yoğun yağış sonucu bir alt geçidi su basarken bir binanın da istinat duvarı çöktü.25-05-2019 09:49

Ankara’nın Sincan ilçesinde yoğun yağış sonucu bir alt geçidi su basarken bir binanın da istinat duvarı çöktü. Çöken duvar herhangi bir can kaybına sebep olmazken; iki otomobilde maddi hasar meydana getirdi.

Ankara’da gece yarısı etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sincan ilçesinde bir alt geçidi su basması sonucu belediye ekipleri biriken suyu vidanjör yardımıyla tahliye etti. Bir süre kullanılamayan alt geçit, suyun tahliye edilmesinin ardından trafiğe açıldı.

YOĞUN YAĞIŞIN ARDINDAN İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

Yoğun yağış, bir apartmanın istinat duvarının çökmesine sebep oldu. Olay gece geç saatlerde Sincan İlçesi Selçuklu Mahallesi Bilen Sokakta meydana geldi. Sağanak yağışta toprağın yumuşaması ve kayması sonucu çatlakların da olduğu 5 katlı binanın istinat duvarı çöktü. Duvar, park halinde bulunan 2 otomobilin üzerine yıkıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken 2 otomobilde de maddi hasar meydana geldi.  Çökme sonucu korku ve panik yaşadıklarını dile getiren bina sakinleri olayı şaşkınlıkla karşıladıklarını ve yetkililerden yardım istediklerini ifade etti. (İHA)