Ankara Valiliği'ne göre sağlık çalışanlarına saldırı 'tartışma'ymış!

Ankara Valiliği, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı 'tartışma' olarak nitelendirdi.22-09-2020 10:23

Ankara’daki Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları olduğu iddia edilen kişiler, sağlık çalışanlarına saldırdı. Sağlıkçılar, hastanenin bir bölümünde kapıya barikat kurarak kendilerini korumaya çalışırken, Ankara Valiliğ yaptığı açıklamada büyük tepki çeken saldırıyı ‘tartışma’ olarak nitelendirdi.

Ankara Valiliği'nin açıklamasında “Silahlı bir kavga sonucu Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan yaralıları görmek isteyen hasta yakınları ile hastane çalışanları arasında çıkan tartışma, fiziki saldırıya dönüşmeden görevlilerimizle önlenmiş olup, sorumlular hakkında derhal adli tahkikat başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

Ankara Valisi Vasip Şahin ise gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesabından “Fedakar sağlık çalışanlarımıza yönelen her türlü saygısızlık ve şiddeti kınıyorum. Faillerin hak ettikleri karşılığı bulacaklarından kimsenin şüphesi olmasın” paylaşımını yaptı.