Anadolu Ajansı muhabirinden bakanlara Soylu sorusu: AKP'den daha mı büyük?

Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, Sedat Peker'in Süleyman Soylu hakkındaki iddialarını Varank ve Pakdemirli'ye sordu.21-05-2021 19:18

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye Süleyman Soylu ile ilgili sorular sordu. Turan, "AKP Soylu'dan daha mı küçük?" diye sordu.

Geçtiğimiz günlerde yayımladığı video ile Süleyman Soylu'yu hedef alan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddiaları ile ilgili sorular soran gazeteci Musab Turan, "3,5 yaşındaki oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan utanıyorum sizlerin çocuklarınız yok mu?" diye sordu.

Turan, AKP'nin Soylu ile ilgili bir hazırlığı olup olmadığını ve Soylu'nun kabinede herhangi bir savunma yapıp yapmadığını da sordu.

AA muhabiri şunları söyledi:

* Sayın bakanım. Anadolu Ajansı Musab Turan. Efendim son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Burada nakro bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı?

* Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan milletin teveccühünü kazanan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük?

* Buna ilişkin çarşıda, pazarda, metrobüste çocuklar herkes bunu konuşuyor ama sayın bakanlarımız buna ilişkin tek kelime etmiyor.

* Sayın Pakdemirli bakanımıza sorum da sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir açıklama yaptı mı, savunma yaptı mı? Savunması sizleri tatmin etti mi?

* Sayın bakanım, üç buçuk yaşında oğlumun yüzüne bakarken maskeli balodan dolayı ben utanıyorum. Sizin çocuklarınız yok mu?

 Bakanlardan Mustafa Varank ise Turan'ı şov yapmak istemekle suçladı.