Amasya Valisi: İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz, hatta bayanlara bile iş verebiliriz

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, "İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil" derken, "Hatta bayanlara bile biz iş verebiliriz" ifadesini kullandı.13-10-2021 11:20

Vali Mustafa Masatlı, kent merkezinde muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulundu. Organize sanayi bölgelerinde başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu söyleyen Masatlı "Mermerde çalışacak eleman bulunmuyor. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz" dedi.

Ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğunu söyleyen Masatlı, "Hatta bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar" dedi.

Türkiye’nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini öne süren Vali Masatlı, "Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizlerde zorlanıyoruz" şeklinde konuştu.

Kentin en büyük iki OSB’sindeki fabrikaların eleman ihtiyaçları bulunduğunu söyleyerek muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, "Yoksa iş var. Hele hele Amasya’da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil" ifadelerini kullandı.