Almanya'da 10 bin kişilik Erdoğan protestosu

Önümüzdeki günlerde Almanya'yı ziyaret edecek olan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 10 bin kişinin protestoyla karşılaması bekleniyor.26-09-2018 20:37

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyaretine yönelik protestolar devam ediyor. Alman basınında yer alan haberlere göre Berlin'de düzenlenecek protestoya yaklaşık 10 bin kişi katılacak ve Berlin'deki protesto Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in bir araya geleceği cuma günü düzenlenecek.

PROTESTOLARA 10 BİN KİŞİNİN KATILMASI BEKLENİYOR

DW gazetesi, "Alman güvenlik güçleri, Erdoğan'ın Berlin ve Köln'e yapacağı ziyarete hazırlanıyor. Polisin verilerine göre cuma ve perşembe günü ziyaretle ilgili 10 miting için izin alındı. Sadece cuma günkü 'Erdoğan'ı burada görmekten memnun değiliz' temalı mitinge yaklaşık 10 bin kişinin katılması bekleniyor" ifadelerine yer verdi.

'BİN POLİS GÖREV YAPACAK'

BR24, konuyla ilgili haberinde "Erdoğan'ın ziyaretine karşı protestolar: Bin polis görev yapacak" başlığını kullandı. Berlin ve Köln'de gösteriler düzenleneceğini yazan gazete, polisin herhangi bir çatışma yaşanmasını beklemediği bilgisini aktardı.

ERDOĞAN'IN ZİYARETİ 27-29 EYLÜL TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞECEK

AKP'li Erdoğan, 27-29 Eylül tarihlerinde Almanya'ya devlet ziyareti düzenleyecek. Askeri törenle karşılanacak olan Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Merkel ile iki kez görüşmesi planlanıyor.