Almanya Sağlık Bakanı: Türkiye, ABD ve Brezilya'dan gelenlere test yapılacak

Spahn, koronavirüs riskinin yüksek olduğu ülkelere giden Alman vatandaşlarına zorunlu test getirilmesinin gündemde olduğunu söyledi.26-07-2020 11:39

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn'dan "ABD, Brezilya ve Türkiye'den gelenlere anında test yapılacak. Diğer ülkelerden gelenler 3 gün içinde test yapacak" dedi.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürerken, Almanya hükümeti Türkiye’ye seyahati tavsiye etmiyor. Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, Deutschlandfunk isimli radyo kanalında açıklamalarda bulundu. Spahn, “Hükümetimiz koronavirüsün yayılmasını durdurmak için her şeyi yapmaya çalışıyor fakat bunu da insanların temel haklarına saygı göstererek yapmak istiyor. Yasal olarak insanlara zorunlu test yaptırabilir miyiz buna bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sözcü'de yer alan habere göre Spahn, koronavirüs riskinin yüksek olduğu ülkelere giden Alman vatandaşlarına zorunlu test getirilmesinin gündemde olduğunu söylerken, “ABD, Brezilya ve Türkiye’nin de olduğu yüksek riskin olduğu ülkelere gidenlere anında test zorunlu hale gelecek. Diğer ülkelerden gelenler ise 3 gün içerisinde test olabilecek” yorumunu yaptı.