Alkollü bölge kararına AKP’den tuhaf itiraz

Kentteki bir alanı içkili yer bölgesine alma teklifine AKP Grup Başkanvekili Ömercioğlu'ndan itiraz geldi. Ömercioğlu, “Sıcakta alkolün etkisi artarak değişik fikirlerin oluşturulabileceği konusunun doğurulduğu bir ortam” diyerek itiraz ederken, teklif oy çokluğuyla kabul edildi.12-09-2018 06:41

Çanakkale Belediyesi’nin geçen günlerde gerçekleşen meclis toplantısında ilginç bir tartışma yaşandı. Çanakkale, Çınarlı köyü, Dardanos mevki Hasan Mevsuf sokaktaki bir alanı içkili yer bölgesine alma teklifine AKP Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu itiraz etti. Ömercioğlu itiraz gerekçesine ilişkin “Halk plajı olarak adlandırılan, bütün gün sıcağın altında denize girilip çıkılan,” ifadesini kullandı.

TUHAF SAVUNMA

Çanakkale Belediye Meclisi’nde geçen hafta gerçekleşen toplantıda söz konusu alanın içkili yerler bölgesi yapılmasına ilişkin teklif geldi.

Teklife itiraz eden AKP Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu “Ben doğrudan doğruya toplumdaki konumu göz önüne alarak söylüyorum ki; toplumda her gün çocuk tacizleri duyduğumuz, çocuk istismarları duyduğumuz bir ortam var. İsteyen gülebilir. Psikolojide okuduysanız buyurun, okumadıysanız inceleyin bunları. Böyle bir ortamda buna müsaade ediyorsanız, biz de onaylayacağız. Bütün yükümlülüğü sizindir” dedi. Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre kısa süreli tartışmanın ardından oylamaya sunulan teklif oy çokluğuyla kabul edildi.