Alkol satışı yaptığı için gözaltına alınan esnaf: Ellerinde bir karar yoktu, sadece Soylu’nun açıklaması vardı

Tam kapanmada alkollü içecek satışı yapması gerekçe gösterilerek gözaltına alınan esnaf Murat T., "Ellerinde bir karar yoktu, sadece Soylu’nun açıklaması vardı. Sağı solu arayıp nasıl işlem yapılacağını sordular" dedi.05-05-2021 09:13

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta yapılan Kabine Toplantısı sonrası açıkladığı tam kapanma kararının ardından, 17 Mayıs'a kadar içki satışının yasaklandığı açıklanmıştı. Alkollü içecek satışının yasaklanması tartışmaları sürerken içki sattığı için dün dükkanı kapattırılıp gözaltına alınan ve ardından serbest bırakılan esnaf, "Uyuşturucu satıcısına böyle baskın olmuyor" dedi.

Esnaf Murat T., iki ekip otosuyla baskın yapılır gibi gözaltına alındığını belirtirken, “Bakkal ruhsatım var ve elimize ulaşan bir yasak kararı yoktu" dedi.

'ELLERİNDE BİR KARAR YOKTU'

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Murat T., polislerin dükkanına telefondan görüntü alarak girdiğini dile getirerek, “Alkol satmak yasak, neden satıyorsun?” dediklerini söyledi.

Murat T., “Ben de marketlerde satışın devam ettiğini, elimize yasak ulaşmadığını söyledim. Onlar da Süleyman Soylu’nun açıklamalarını gerekçe gösterdiler. Dükkânımı kapattırıp beni karakola götürdüler. Hiçbir şekilde karşı koymadım. Beni saatlerce hiçbir şey demeden beklettiler. Çünkü kendileri de ne yapacaklarını bilmiyordu. Ellerinde bir karar da yoktu, sadece Soylu’nun açıklaması vardı. Sağı solu arayıp nasıl işlem yapılacağını sordular. Tutacak bir şey bulamayınca ifademi alıp serbest bıraktılar” diye konuştu.