Ali Erbaş: Pandemide sağlıkçılardan sonra sürecin içinde en fazla yer alan bizim hocalarımız oldu

Ali Erbaş: Pandemide sağlıkçılardan sonra sürecin içinde en fazla yer alan bizim hocalarımız oldu

Diyanet Başkanı Erbaş, pandemi süreci için "Diyebilirim ki sağlık teşkilatından sonra en fazla bu sürecin içinde yer alan bizim hocalarımız oldu" iadelerini kullandı.

AKP'nin din işlerinden sorumlu Diyanet'in Başkanı Ali Erbaş, 'Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Birimleri İstişare Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Pandemi sürecinde tarikat liderleri cenazesi ve Ayasofya açılışı gibi nedenlerle tedbirleri ihlal eden ve toplum sağlığını hiçe sayan Diyanet Başkanı, pandemi sürecinde sağlık teşkilatlarının ardından en çok kendi hocalarının çalıştığını öne süren Erbaş, "Bir yandan camiler ve cuma namazları konusunda olduğu gibi zor kararlar almak durumunda kaldık" dedi.

Erbaş'ın söz konusu açıklaması şöyle:

"Yaşadığımız salgın sürecinde milletimizi teskin etmek, manevi güç ve moral vermek, tedbirlerin uygulanmasını sağlamak, vefa destek çalışmalarına katılmak gibi pek çok açıdan, teşkilatımız bu sürecin en aktif kurumlarından oldu. Diyebilirim ki sağlık teşkilatından sonra en fazla bu sürecin içinde yer alan bizim hocalarımız oldu. Bir yandan camiler ve cuma namazları konusunda olduğu gibi zor kararlar almak durumunda kaldık. Bunun yanında salalar, dualar, Kur'an kurslarımız, yayın araçlarımız, dijital mecralar gibi pek çok araç kullanarak vatandaşlarımıza destek olduk. Camilerimizde cemaatle namaz kılamadık ama minarelerden aylarca dualarla, salalarla milletimize manevi destek olmaya çalıştık."